Новини 18:42

Доля Brexit зараз у руках Британії - Туск

Якщо парламентарі схвалять угоду Мей про вихід з ЄС наступного тижня - Brexit буде відкладений з 29 березня до 22 травня.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що доля Brexit зараз перебуває "в руках наших британських друзів".Про це він заявив після того, лідери ЄС погодилися відкласти дату Brexit як мінімум на два тижні.

Якщо парламентарі схвалять угоду Терези Мей про вихід з ЄС наступного тижня - Brexit буде відкладений з 29 березня до 22 травня. Якщо вони цього не зроблять, Британія до 12 квітня має запропонувати новий план.

 

Виступаючи в Брюсселі, Туск заявив, що до 12 квітня "все можливо", включаючи набагато більш тривале відтермінування дати виходу з ЄС або скасування Brexit загалом. Він сказав, що "дійсно щасливий", що 27 лідерів ЄС прийняли одностайне рішення про продовження переговорного процесу.

 

"Це означає, що до 12 квітня все можливе: угода, тривале відтермінування, якщо Британія вирішить переосмислити свою стратегію, або відкликання статті 50, що є прерогативою уряду Великої Британії", - сказав Туск.

 

"Доля Brexit знаходиться в руках наших британських друзів. Як ЄС ми готові до гіршого, але сподіваємося на краще. Як ви знаєте, надія вмирає останньою", - відзначив Туск.