Новини 14:59

РФ блокує реконструкцію мосту у Станиці Луганській — Геращенко

Перша віце-спікер наголосила, що Київ очікує від ОБСЄ і країн Нормандського формату чіткого публічного звернення до РФ з вимогою припинити блокувати вирішення гуманітарних проблем Донбасу.

Українські будівельники виїхали на ремонт зруйнованого бойовиками мосту у Станиці Луганській, однак Російська Федерація не дала жодної відповіді на запит України забезпечити режим тиші. Про це у понеділок, 25 березня, повідомила перша віце-спікер Верховної Ради, представниця України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко у Facebook.

 

"26 українських будівельників і 13 одиниць будівельної техніки виїхали до зруйнованого російськими військами і бойовиками мосту в Станиці Луганській, аби розпочати реконструкцію цього об‘єкту... На жаль, РФ не дала жодної відповіді на запит України забезпечити режим тиші", - зазначила вона.

 

За словами Геращенко, командувач Об‘єднаного оперативного штабу Збройних сил України Сергій Наєв, який перебуває в Станиці Луганській, доповів у режимі відеозв'язку про повну готовність української сторони розпочати реконструкцію мосту і до повноцінної роботи в КПВВ «Золоте».

 

Представник України нагадала, що міст окупанти розбили в 2014 році, а на його залишках встановили російський блокпост.

 

"Щороку під час переходу цими руїнами гинуть люди, старенькі ламають руки-ноги. Всі ці роки Україна заявляла про готовність негайної реконструкції. І разом з МКЧХ, які пропонували участь у ремонті об’єкту, й самостійно. Всі ці роки РФ разом з бойовиками блокувала ремонт мосту", - розповіла вона.

 

Геращенко наголосила, що Київ очікує від ОБСЄ і країн Нормандського формату чіткого публічного звернення до РФ з вимогою припинити блокувати вирішення гуманітарних проблем Донбасу.

 

"РФ має прибрати свій блокпост посеред зруйнованого мосту, негайно провести розмінування територій поблизу Сіверського Донця і надати режим тиші для українських будівельників, ми проведемо реконструкцію мосту", - підкреслила вона.

 

Як повідомляли, російська окупаційна адміністрація відмовилась надати гарантії безпеки, що унеможливлює відкриття КПВВ "Золоте".