Новини 15:06

У МЗС оголосили позицію України щодо Голанських висот

Водночас у відомстві підкреслили, що в Україні занепокоєні ескалацією ситуації довкола Сектора Гази.

Міністерство закордонних справ України повідомило, що виконує рішення Ради безпеки ООН щодо статусу Голанських висот. Про це заявила речник відомства Катерина Зеленко.

 

"Україна керується Статутом ООН і виконує рішення Ради безпеки ООН. Питання Голанських висот неодноразово розглядалися Радою безпеки ООН, яка ухвалила відповідні рішення, зокрема резолюції № 242 від 1967 року, № 465 від 1980 року, № 497 від 1981 року", – наголосила вона.

 

За її словами, у резолюції йдеться про те, що "рішення Ізраїлю встановити свої закони, юрисдикцію та управління на окупованих Сирійських Голанських висотах є недійсним і не має міжнародної юридичної сили".  

 

Водночас у МЗС відзначили, що Україна послідовно виступає за досягнення всеосяжного мирного врегулювання на Близькому Сході та врахування легітимних безпекових інтересів Ізраїлю. Також Зеленко підкреслила, що в Україні занепокоєні ескалацією ситуації довкола Сектора Гази.

 

"Спрямовані проти Ізраїлю акти терору з боку руху ХАМАС, насамперед ракетні обстріли ізраїльської території, які несуть смертельну небезпеку життю цивільного населення, вважаємо абсолютно неприйнятними", – зазначила вона.

 

Крім того, у відомстві закликали Ізраїль та Палестину до максимальної стриманості з метою уникнення масштабного збройного конфлікту. У МЗС додали, що в цей складний час найважливішим пріоритетом має стати зниження напруги та гарантування того, що життя мирного населення не буде поставлено під загрозу.

 

Нагадаємо, 25 березня президент США Дональд Трамп офіційно визнав суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами, підписавши відповідну декларацію.

схожі новини