Новини 2019-03-28 14:35

ДБР розслідує кримінальні провадження, в яких фігурують понад 30 нардепів

Деяких з депутатів Верховної Ради вже допитали.

Державне бюро розслідувань розслідує низку кримінальних проваджень, в яких фігурують понад 30 депутатів Верховної Ради України, одна зі справ стосується нецільового використання бюджетних коштів, розповів директор ДБР Роман Труба.

 

"У нас є значна кількість кримінальних проваджень, в яких ми викликаємо і будемо викликати народних депутатів...Учасниками є понад 30 народних депутатів, яких ми допитуватимемо і надаватимемо їхнім діям юридичного аналізу", - сказав директор Бюро в четвер на брифінгу в Києві.

 

Відповідаючи на уточнювальне запитання про те, в яких саме кримінальних справах фігурують парламентарії, Труба зазначив: "Це не одне кримінальне провадження, йдеться про кілька. У нас є підстави говорити, що, можливо, депутати причетні до нецільового використання державних коштів. І саме в цьому кримінальному провадженні є найбільша кількість депутатів, яких викликатимуть, у нас до них є запитання: чому був такий механізм, який вони застосували при використанні бюджетних коштів".

 

За його словами, деяких з депутатів вже допитали. "Виклики тривають, депутати щотижня до нас приходять і дають свідчення", - сказав Труба.

 

Водночас він не уточнив, в якій саме сфері, можливо, відбулося нецільове використання державних коштів, пославшись на таємницю слідства.

 

Також, за словами Труби, експерти ще не підрахували суму можливих збитків. "Я не хочу передчасних обвинувачень і підозр", - додав директор ДБР.

 

Як повідомлялося, Державне бюро розслідувань 19 березня зареєструвало кримінальне провадження за фактом можливого розголошення генеральним прокурором Юрієм Луценком відомостей досудового слідства в справі щодо вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк. 

схожі новини