Новини 15:25

Партія Ердогана втрачає позиції на місцевих виборах у Туреччині

В Анкарі лідирує головна опозиційна Республіканська народна партія.

На місцевих виборах у Туреччині партія президента Реджепа Таїпа Ердогана отримує понад 51% голосів загалом по країні, проте втратила позиції в столиці країни Анкарі.

 

Політична сила Ердогана – Партія справедливості і розвитку (ПСР) – домінує в політиці останні 16 років.

 

Як повідомляє ВВС-Україна, в Анкарі лідирує головна опозиційна Республіканська народна партія (РНП) та її кандидат Мансур Явас.

 

Центральна виборча комісія Туреччини заявила, що за результатами підрахунку більшості голосів у Стамбулі перемагає Екрем Імамоглу від РНП. Він отримав перевагу у 28 тисяч голосів, але результати з 80 скриньок з бюлетенями оскаржують. У провладній партії стверджують, що їхній кандидат, колишній прем'єр-міністр Бінарі Їлдирим, обійшов суперника на 4 тисячі голосів.

 

Опозиція також заявила про перемогу в Ізмірі, третьому за розміром місті Туреччини.

 

Вибори супроводжувалися сутичками, в яких поранення дістали десятки людей. Двох виборців застрелили на виборчій дільниці у місті Малатья на сході країни. Після того, як один з чоловіків відмовився використовувати кабінку для голосування, вирішив голосувати відкрито, на дільниці почалася бійка.

 

Як пише Радіо Свобода, низка спостерігачів називають минулі муніципальні вибори поворотним моментом, порівнянним із 1994 роком, коли сам Ердоган був обраний мером Стамбула, з чого почався його шлях до влади. Ердоган звинувачує опозицію у зв’язках з іноземними країнами і терористичними угрупованнями. Проте його політика зазнає критики через економічну рецесію, зростання безробіття та інфляцію.

 

Ці місцеві вибори – перші після перемоги Ердогана на президентських виборах минулого року та запровадження нової політичної системи у Туреччині, що перетворила її на президентську республіку з дуже широкими повноваженнями президента.

схожі новини