Новини 16:48

Аваков назвав кількість проваджень, які поліція відкрила в день виборів

Князєв уточнив, що лідерами по реєстрації правопорушень стала Дніпропетровська область (16 проваджень).

Поліція зареєструвала 2605 повідомлень про порушення та розпочала 61 кримінальне провадження в день виборів президента України, 31 березня. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час брифінгу.

 

За його словами, системних порушень на виборах не було. Аваков відзначив, що це були перші вибори, до яких залучали кіберполіцію.

 

Водночас глава Нацполіції Сергій Князєв уточнив, до правоохоронців надійшло 140 повідомлень про незаконну агітацію (з них значна кількість не підтвердилася), 149 повідомлень про фотографування бюлетенів, 54 – про підкуп виборців, 38 – пошкодження бюлетенів. Також було 18 неправдивих повідомлень про замінування та 13 фактів спроби винесення бюлетенів з дільниць. Лідерами щодо реєстрації правопорушень стала Дніпропетровська область – там відкрили 16 проваджень.

 

Нагадаємо, після опрацювання 98% протоколів з-за кордону на закордонних виборчих дільницях найбільше голосів отримав чинний президент Петро Порошенко (38,58%), на другому місці Володимир Зеленський (26,14%). Після опрацювання 85% протоколів ЦВК лідерами першого туру виборів є Володимир Зеленський (30,34%), Петро Порошенко (16,02%) та Юлія Тимошенко (13,28%).

 

Згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години. 

схожі новини