Новини 11:17

У Чорному морі одночасно перебувають шість кораблів НАТО

За словами контр-адмірала Будевейна Бутса, фрегати залишаться в порту Поті до 4 квітня і разом з департаментом берегової охорони МВС Грузії візьмуть участь в морських навчаннях.

Станом на 1 квітня в Чорному морі перебувають водночас шість фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО (SNMG2). Експерти вважають таку численну присутність безпрецедентним фактом. Про це повідомив головний редактор інформагентства Black Sea News Андрій Клименко у Facebook.

 

"Моніторингова група "Майдану закордонних справ", "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" та редакції BlackSeaNews.net повідомляє про безпрецедентний факт: на 1 квітня 2019 року в Чорному морі знаходяться водночас 6 фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО (SNMG2)", - йдеться в повідомленні.

 

 

Як уточнив Клименко, напередодні вранці до Одеси зайшли фрегат Королівських ВМС Канади HMCS "Toronto" (FFH 333) і фрегат ВМС Іспанії ESPS "Santa Maria" (F-81). Трохи пізніше 1 квітня до грузинського порту Поті зайшли фрегат HNLMS Evertsen (Нідерланди), фрегат TCG Yildirim (Туреччина), фрегат BGS DRAZKI (Болгарія) і фрегат ROS Regele Ferdinand (Румунія).

 

Він також зауважив, що звичний склад з'єднання НАТО SNMG2 за роки його існування 4-8 фрегатів та 1 корабель постачання. "На сьогодні вперше маємо 12 (!) вимпелів (7 фрегатів, 4 корвети + плавбаза)", - додав Клименко.

 

За повідомленнями грузинських ЗМІ, пише Клименко, командувач з'єднанням контр-адмірал Будевейн Бутс сказав журналістам: "Те що, що Росія, використовуючи силу, змінила межі, для нас неприйнятно. І саме з урахуванням активної агресивності, яку здійснює Росія, ми збільшили своє представництво в Чорноморському регіоні. Наша мета - зміцнити відносини з Грузією. Ми і в минулому проводили навчання разом з морськими силами Грузії, і плануємо це і в майбутньому".

 

За словами контр-адмірала, кораблі НАТО залишаться в порту Поті до 4 квітня і разом з департаментом берегової охорони МВС Грузії візьмуть участь в морських навчаннях.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 1 квітня, у морський порт Одеси зайшли два кораблі НАТО: іспанський фрегат F81 Santa Maria і канадський FHH333 Toronto.