Новини 14:30

Тереза Мей проведе кризове засідання уряду щодо Brexit

Засідання за планом тривати пам'ять годин.

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у вівторок проведе засідання уряду, на якому обговорять результати вчорашніх голосувань у Палаті громад. Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на ВВС.

 

Засідання за планом триватиме п’ять годин і уряд має визначити подальші кроки щодо угоди про Brexit та обговорити можливі альтернативні варіанти.

 

Британські депутати у понеділок відхилили чотири варіанти, в тому числі У середу можливий  ще один раунд попередніх голосувань, щоб визначити, який варіант може набрати більшість голосів.

 

Як повідомлялося, 10 грудня  Мей скасувала остаточне голосування в парламенті з питання про затвердження Brexit. 

 

Своєю чергою, президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що вирішив скликати на 13 грудня позачерговий саміт ЄС для обговорення Brexit через те, що уряд Великої Британії відклав ратифікацію угоди. 

 

10 грудня Суд ЄС вирішив, що  Британія може скасувати Brexit в односторонньому порядку, відкликавши застосування статті 50 Договору про Європейський Союз. 

 

Раніше Туск повідомив, що на саміті країн ЄС, який проходив у Брюсселі сьогодні, 24 листопада, було схвалено угоду про Brexit.

 

19 листопада голова делегації ЄC в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що 27 міністрів країн-членів ЄС підтримали проект угоди про вихід Великої Британії з ЄС. 

 

Своєю чергою, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Боррель повідомив, що Мадрид підтримає угоду про вихід Британії з ЄC, якщо будуть проведені переговори щодо Гібралтару. 

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

схожі новини