Новини 2019-04-08 13:09

В Естонії розпочалися найбільші в світі навчання з кібербезпеки

Організатори інтегрують гру, що дозволяє країнам-учасницям практикувати командний ланцюжок у випадку серйозного кіберінциденту.

В Естонії розпочалися найбільші у світі навчання з кібербезпеки Locked Shields. Про це повідомляє ERR.

 

"Щорічні навчання - це унікальна можливість для національних кібер-експертів практикувати захист національних ІТ-систем і критичної інфраструктури під напруженим тиском жорсткої кібератаки" - зазначили в пресс-службі Центру кіберзахисту НАТО у Таллінні.

 

Зокрема, навчання пройдуть з 8 по 12 квітня. Організатори інтегрують технічну та стратегічну гру, що дозволяє країнам-учасницям практикувати весь командний ланцюжок у випадку серйозного кіберінциденту, від стратегічного до оперативного рівня і за участю як цивільного, так і військового потенціалу. Беручи до уваги поточні кіберзагрози, які найбільше стосуються країн, в навчанні буде розглянуто питання захисту життєво важливих послуг та критичної інфраструктури.

 

Згідно зі сценарієм навчань, вигадана острівна держава Берилія стикається з погіршенням ситуації у сфері безпеки у виборчий період. Все це супроводжується скоординованими кібератаками, які викликають серйозні збої в роботі електромереж, систем очищення води, мереж громадської безпеки та інших критично важливих компонентів інфраструктури.  Кібер-атаки також впливають на національне сприйняття результатів виборів, що призводить до громадських заворушень. 

 

Наголошується, що організатором Locked Shield 2 є розташований в Талліні центр кіберзахисту НАТО за підтримки Сил оборони Естонії і Фінляндії, командування збройними силами США в Європі та південно-корейського дослідницького інституту державної безпеки.

 

Раніше глава МЗС України Павло Клімкін закликав міжнародну спільноту до тісної співпраці з метою протидії викликам і гібридним загрозам, які створює Росія для демократичного світу.

схожі новини