Новини 12:48

Трамп може відвідати Польщу і оголосити про посилення військової присутності – Rzeczpospolita

У канцелярії президента Польщі також прокоментували інформацію про можливий візит Трампа.

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп може відвідати Польщу 1 вересня і оголосити про посилення американської військової присутності у країні. Про це повідомляє польське видання Rzeczpospolita.

 

"Переговори між Варшавою та Вашингтоном набирають обертів. Американці сигналізували польським партнерам, що Трамп може запросити Анджея Дуду до Білого дому в середині червня, щоб обговорити залишкові розбіжності з приводу розширення американських баз у Польщі" - йдеться у повідомленні.

 

Водночас спочатку планувалося, що Дуда відвідає США, однак візит матиме лише економічний характер. Так, якщо обидва лідери досягнуть попередньої домовленості, перешкода для оголошення Трампом у Варшаві до 80-річчя початку Другої світової війни американської військової ініціативи зникне. Цього тижня прем'єр-міністр Матеуш Моравецький також летить до США.

 

Своєю чергою, у канцелярії президента Польщі також прокоментували інформацію про можливий візит Трампа.

 

"Можемо підтвердити, що запрошення для президента Трампа на 1 вересня лишається актуальним" - зауважив глава канцелярії Кшиштоф Щерський.

 

Крім того, видання відзначає, що під час зустрічі може йтися про формат дивізії у рамках розширення американської військової присутності в Польщі. Трамп також оголосить про важливі економічні ініціативи, особливо в енергетичній сфері. 

 

Проте Білий дім вже деякий час мобілізує Пентагон для активізації переговорів з Польщею. Мабуть, він вважає за краще укласти угоду з нинішньою владою до виборів у Сейм. 

 

Раніше міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що створення на постійній основі військової бази США у Польщі є відповіддю на агресивні дії Росії.

 

Нагадаємо, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про створення польсько-американської робочої групи з питань розміщення постійної бази США на території країни. 

 

Крім того, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що США зможуть вибрати місце розташування постійних військових баз у Польщі. 

 

Також президент США Дональд Трамп повідомив, що розглядає можливість розміщення постійної американської військової бази в Польщі.

 

29 серпня 2018 року стало відомо, що Польща прагне збільшити кількість військ США, дислокованих на її території з початку 2017 року.

 

16 серпня  2018 року Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока".

 

Як повідомлялося, 11 червня 2018 року  голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.