Новини 2019-04-15 17:48

В окупованому Криму пройшли обшуки в мечеті, затримано імама

Проти кримчанина відкрили справу про нібито заклики до екстремістської діяльності під час публічного виступу.

В окупованому Криму співробітники Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, ФСБ і Росгвардії обшукали мечеть та помешкання її імама (духовного керівника) Рустема Абілєва. Про це у понеділок, 15 квітня, повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook.

 

Як зазначається, обшуки проводились у селі Штурмове, яке належить до міста Севастополя. Після завершення "слідчих дій" Абілєва затримали. Правозахисники також кажуть, що під час обшуків були присутні представники телеканалів "Россия 1", місцевого "ІКС-ТВ" та інших російських засобів масової інформації.

 

У "Кримській солідарності" повідомляють, що Абілєв працює лікарем-стоматологом, веде стоматологічну практику у власній клініці. Проти кримчанина відкрили справу про нібито заклики до екстремістської діяльності під час публічного виступу.

 

Так, підконтрольні Кремлю правоохоронці називають мусульманина "лідером групи радикальних ісламістів", який "проводив проповіді з використанням забороненої літератури, в яких закликав до насильницьких дій щодо громадян, які не поділяють його релігійних переконань". Окупанти кажуть, що чоловік нібито "обробляв" прихожан і залучав їх до "екстремістської діяльності".

 

Також силовики заявляють, що під час обшуків нібито вилучили заборонену літературу, документи, комп'ютерну техніку, засоби зв'язку та інші предмети.

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії провели щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації «Хізб ут-Тахрір». 

схожі новини