Новини 09:31

Причиною пожежі в Нотр-Дамі могло стати коротке замикання

Зазначається, що будівельні роботи в соборі обслуговувалися трьома ліфтами.

Причиною пожежі в Соборі Паризької Богоматері могло стати коротке замикання у частині будівлі, де відбувалися реконструкції. Про це повідомляє французьке видання Le Parisien з посиланням на джерела в поліції.

 

Зазначається, що правоохоронці допитали вже більше 30 осіб - охоронців, працівників компанії, що проводить реконструкцію, будівельників.

 

Зокрема, працівники служби безпеки повідомили поліції, що вогонь був зосереджений біля основи шпиля Нотр-Даму з боку Сени.

 

Розслідування, яке обіцяє "бути довгим і складним", визнають кілька джерел.

 

Так, в рамках реставраційних робіт на шпилі Нотр-Даму встановили риштування вагою понад 500 тонн. Будівельні роботи обслуговувалися трьома ліфтами. Перший ліфт піднімав робітників на висоту 24 м від землі, другий піднімав на висоту 54 м на дах, третій ліфт дозволяв дістатися до шпиля, який робітники повинні були очистити. Два з цих ліфтів вже працювали з минулого четверга, коли знімали статуї, розташовані на шпилі.

 

За словами охоронців, коли спрацювала пожежна сигналізація, і вони прибули до ліфта, пожежа вже була сильною.

 

За однією з версій криміналістів, причиною пожежі могла бути проблема з електрикою. "Можливо, сталося коротке замикання", -  зауважило джерело.

 

Нагадаємо, 15 квітня близько 20:00 у Парижі загорівся  дах Нотр-Даму. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт, які розпочалися минулого тижня. Очільник благодійного товариства собору Мішель Піко заявив, що без реставрації будівля могла впасти протягом десяти років. Причиною ослаблення конструкції стали кислотні дощі й забруднення повітря. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Зокрема, вогонь пошкодив шпиль собору, внаслідок чого той обвалився. Утім, пожежники відмовилися від спроби загасити пожежу з повітря. Вони пояснили, що  це привело б до руйнування структури всієї будівлі.

схожі новини