Новини 12:06

На окупованому Донбасі зафіксували російський радіолокаційний комплекс "Зоопарк-1"

Відомо, що радіолокаційний комплекс призначений для розвідки позицій вогневих засобів супротивника.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ виявила поблизу окупованої Горлівки (39 км на північний схід від Донецька) російську радіолокаційну станцію артилерійської розвідки та цілевказання (1Л259, яка входить до складу комплексу “Зоопарк-1”). Про це йдеться у звіті Місії від 16 квітня.

 

 

Водночас волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm зазначають, що вказана російська техніка фіксувалась на Донбасі раніше. Так, у серпні 2016 року Головне управління розвідки України повідомило, що на західній околиці Горлівки бойовики розмістили два комплекси радіолокаційної розвідки “Зоопарк-1”.

 

Повідомлення ГУР стало відправною точкою для пошуку фотодоказів у профілях російських солдатів. І вже у листопаді 2016 року цей комплекс потрапив в поле зору волонтерів InformNapalm.

 

Відомо, що радіолокаційний комплекс розвідки і контролю стрільби (РЛС контрбатарейної боротьби) призначений для розвідки позицій вогневих засобів супротивника (РСЗВ, артилерійських та мінометних позицій, пускових установок тактичних ракет і комплексів ППО та ін.), розрахунку траєкторії снарядів та ракет, коректування вогню дружніх вогневих засобів, стеження за повітряним простором і контролю за безпілотними літальними апаратами.

 

Тактико-технічні характеристики комплексу "Зоопарк-1":

 

  • дальність розвідки мінометів –  13-17 км,
  • дальність розвідки артилерії – 10-12 км,
  • дальність розвідки РСЗВ – 15-22 км,
  • дальність розвідки тактичних ракет – 40-45 км.

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm у середу, 10 квітня, оприлюднили докази участі в операції захоплення Криму 41-ї бригади ракетних катерів Чорноморського Флоту Росії, в/ч 72165, ППД – тимчасово окупована територія України, м. Севастополь.