Новини 14:53

У МЗС висловили протест через незаконні засудження та затримання кримських татар

У відомстві закликали міжнародне співтовариство до посилення тиску на Росію з метою припинення порушень прав людини на окупованих територіях.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням російського окупаційного "суду" у Сімферополі про засудження громадян України Руслана Трубача, Бекіра Дегерменджи та Казима Аметова до 3 років, а Асана Чапуха до 3,5 років позбавлення волі умовно за сфабрикованими звинуваченням у вимаганні коштів ("справа Вєджіє Кашка"). Про це у четвер, 18 квітня, йдеться у заяві міністерства.

 

У МЗС нагадали, що українці були затримані російськими силовиками у листопаді 2017 року за начебто "вимагання грошей" у громадянина Туреччини, які останній викрав у ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка. Дії російських силовиків під час обшуку та затримання призвели до смерті самої Веджіє Кашка.

 

"Незважаючи на те, що усі затримані, люди похилого віку, мали серйозні проблеми зі здоров’ям, вони тривалий час не отримували адекватної медичної допомоги. Це призвело до того, що Бекір Дегерменжи за декілька тижнів після арешту три дні знаходився в комі. Асан Чапух під час перебування під вартою переніс мікроінсульт", - зазначили у відомстві.

 

Крім того, у МЗС також засудили нові каральні акції російських окупантів під приводом розслідування т.зв. "справи Хізб-ут-Тахрір".

 

"17 квітня 2019 року на КПВВ "Каланчак" було затримано кримськотатарського активіста Раіма Айвазова. Ми вимагаємо негайного звільнення Р.Айвазова та інших кримських татар, які знаходяться у російських в’язницях на підставі сфабрикованої справи "Хізб-ут-Тахрір" - йдеться у повідомленні.

 

У МЗС наголосили, що Україна вимагає від Російської Федерації припинити порушення прав людини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополь, невідкладно звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, забезпечити повне дотримання зобов’язань РФ як держави-окупанта відповідно до міжнародного права, виконати Резолюції ГА ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року та 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти РФ стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

"Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення тиску на Росію з метою припинення порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення незаконно утримуваних громадян України та прискорення де-окупації АР Крим та м.Севастополя", - додали у відомстві.

 

Як повідомлялося, підконтрольний Російській Федерації Київський районний суд Сімферополя у середу, 17 квітня, виніс вирок фігурантам "справи Веджіє Кашка", обвинуваченим у вимаганні коштів. 

 

Своєю чергою, у ніч на 17 квітня під час перетину адміністративного кордону з окупованим Кримом російські прикордонники на КПП "Каланчак" затримали кримськотатарського активіста Раїма Айвазова.

схожі новини