Новини 09:26

Ситуація з Приватбанком. Порошенко доручив вивчити можливість відкриття кримінальної справи

Президент назвав судове рішення щодо фінустанови неправосудним.

Президент України Петро Порошенко у четвер, 18 квітня, на засіданні РНБО звернувся до керівництва Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України з вимогою вивчити можливість залучення до кримінальної відповідальності суддів Окружного адміністративного суду Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

 

"Звертаюся з проханням до Служби безпеки України, до вас, Юрію Віталійовичу (генпрокурор Ю.Луценко – Ред.), після завершення всіх необхідних судових процедур, можливості порушення кримінальної справи за неправосудне рішення, яке було зроблено суддями, які винесли ці позиції, не втручаючись в аналіз рішення по суті", - сказав голова держави.

 

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського, яким встановив процедуру виведення Приватбанку з ринку за участю держави такою, що порушує норми чинного законодавства.

 

У четвер Порошенко заявив, що рішення суду щодо Приватбанку загрожує Україні багатомільярдними збитками і дефолтом.

 

Представник прес-служби банку Інна Музичук повідомила, що визнання процедури націоналізації Приватбанку незаконною поки ніяк не вплине на його роботу.

 

У посольстві США нагадали, що у 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та Нацбанку  націоналізувати Приватбанк на вимогу колишніх власників як "єдиний ефективний метод захисту вкладників банку – українського народу та бізнесу – і стабільності фінансової системи".

 

У посольстві назвали важливим те, що українська влада продовжує свої зусилля щодо відшкодування збитків від колишніх власників та пов’язаних сторін збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України будуть уважно стежити за розвитком подій у цій сфері.

 

Також на судове рішення щодо Приватбанку відреагували в Євросоюзі