Новини 12:59

У Франції заборонили "жовтим жилетам" протестувати біля Нотр-Даму

Зазначається, що в цьому районі не може бути проведена демонстрація через крихкість будівлі.

У Франції влада заборонила учасникам протетстного руху "жовті жилети" проводити протести в районі пошкодженого пожежею Собору Паризької Богоматері. Про це повідомляє  AFP.

 

Зокрема, "жовті жилети" планують акцію протесту в суботу, 20 квітня.

 

Водночас у поліції зазначили, що заборона буде діяти завтра весь день.

 

Наголошується, що в цьому районі не може бути проведена демонстрація через крихкість будівлі. Учасникам акції також будуть заборонені акції на Єлисейських полях і в районі президентського Єлисейського палацу.

 

Своєю чергою,представники "жовтих жилетів" розкритикували розмір деяких пожертвувань, обіцяних на відновлення Нотр-Даму.

 

"В один клік 200 мільйонів, 100 мільйонів. Це показує нерівність, яку ми регулярно засуджуємо в цій країні", - зауважив глава профспілки CGT Філіп Мартінес.

 

Як відомо, демонстрації "жовтих жилетів" часто закінчувалися бунтами та пограбуваннями в Парижі та інших великих містах Франції.

 

Раніше повідомлялося, що причиною пожежі в Соборі Паризької Богоматері могло стати коротке замикання у частині будівлі, де відбувалися реконструкції. 

 

Нагадаємо, 15 квітня близько 20:00 у Парижі загорівся  дах Нотр-Даму. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт, які розпочалися минулого тижня. Очільник благодійного товариства собору Мішель Піко заявив, що без реставрації будівля могла впасти протягом десяти років. Причиною ослаблення конструкції стали кислотні дощі й забруднення повітря. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Зокрема, вогонь пошкодив шпиль собору, внаслідок чого той обвалився. Утім, пожежники відмовилися від спроби загасити пожежу з повітря. Вони пояснили, що  це привело б до руйнування структури всієї будівлі.

схожі новини