Новини 16:24

Президента Естонії розкритикували за зустріч з Путіним

Зазначається, що така зустріч була відхиленням від виробленого зовнішньополітичного курсу.

Лідер списку естонської партії "Вітчизна" на виборах у Європейський парламент Ріхо Террас заявив, що при спілкуванні з Росією потрібно завжди бути насторожі, а єдність Європи важливіша, ніж зустріч з російським президентом Владіміром Путіним. Про це повідомляє  ERR.

 

"Будучи членом НАТО і Євросоюзу, Естонія завжди керувалася принципом, що в наших інтересах розвивати єдину політику в області безпеки і зовнішніх зв'язків у відносинах з третіми країнами. У спілкуванні з східним сусідом єдність Європи особливо важлива для Естонії та інших невеликих прикордонних країн", – зауважив він, додавши, що в даному контексті ініціатива президента Керсті Кальюлайд організувати пряму зустріч з російським президентом Владіміром Путіним була відхиленням від виробленого зовнішньополітичного курсу.

 

"У зустрічі лідерів сусідніх держав немає нічого особливого. Але нам варто мати на увазі, що Владіміра Путіна, звичайно, більше влаштовує, коли європейські лідери їздять до нього в гості один за іншим. Таких зустрічей стає все більше. Ми завжди повинні дотримуватися обережності в спілкуванні з Росією, щоб не відпиляти гілку, на якій сидимо", – відзначив він.

 
Зокрема, він нагадав, що Росія часто і свідомо демонструвала відкритість щодо одних країн, і агресію – щодо інших.

 

"Єдність Європи важливіша, ніж зустріч з російським президентом, незалежно від тих тем, які на цій зустрічі обговорювалися. Якщо ми згадаємо недалеке минуле, то побачимо, що ентузіазм у відносинах з Росією зазвичай обертався розчаруванням", – підкреслив Террас.

 

Нагадаємо, 12 квітня Повітовий суд естонського міста Тарту ухвалив рішення про ув’язнення громадянина Естонії Козлова Дмитра на 3,5 року за передачу РФ секретної інформації. 

схожі новини