Новини 2019-04-19 18:16

Настоятель Нотр-Даму назвав нову ймовірну причину пожежі

Патрік Шове заявив, що всій будівлі була встановлена пожежна сигналізація.

Настоятель Собору Паризької Богоматері Патрік Шове заявив, що можливою причиною пожежі у храмі міг стати комп'ютерний збій. Про це повідомляє Associated Press.

 

Зокрема, настоятель не став уточнювати, про яку саме комп'ютерну систему йдеться, однак зауважив, що "ми зможемо з’ясувати, що трапилося, через два чи три місяці".

 

У четвер слідчі паризької поліції заявили, що, на їхню думку, пожежу спричинило коротке замикання. Так, видання Le Parisien повідомляє, що слідчі вивчають, чи була пожежа в соборі пов'язана з комп'ютерним збоєм, чи з неправильною роботою тимчасових ліфтів, які використовувалися під час реконструкції.

 

За словами Шова, у всій будівлі була встановлена пожежна сигналізація, яку він назвав "добре захищеною".

 

Раніше повідомлялося, що причиною пожежі в Соборі Паризької Богоматері могло стати коротке замикання у частині будівлі, де відбувалися реконструкції. 

 

Нагадаємо, 15 квітня близько 20:00 у Парижі загорівся  дах Нотр-Даму. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт, які розпочалися минулого тижня. Очільник благодійного товариства собору Мішель Піко заявив, що без реставрації будівля могла впасти протягом десяти років. Причиною ослаблення конструкції стали кислотні дощі й забруднення повітря. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Зокрема, вогонь пошкодив шпиль собору, внаслідок чого той обвалився. Утім, пожежники відмовилися від спроби загасити пожежу з повітря. Вони пояснили, що  це привело б до руйнування структури всієї будівлі.

схожі новини