Новини 14:27

Поліція зафіксувала вже понад 430 порушень на виборах

Водночас за двома фактами слідчі підрозділи Нацполіції відкрили кримінальні провадження.

Станом на 13:00 неділі, 21 квітня, до підрозділів поліції надійшло 431 повідомлення, пов’язане з порушеннями під час другого туру президентських виборів 2019. Про це повідомив заступник Голови Нацполіції Олександр Фацевич. 

 

 

За його словами, слідчі підрозділи Нацполіції за двома фактами відкрили кримінальні провадження. Крім того, наразі ведеться перевірка щодо інформації про замінування виборчої дільниці на Донеччині. 

 

"По кожному факту проводиться перевірка. По двом  фактам – у місті Києві та Запорізькій області – відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Досудові розслідування розпочаті за ч.1 ст.158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня) Кримінального кодексу  України", – зазначив Фацевич.

 

Найбільше повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом, надійшло в місті Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях.

 

Олександр Фацевич наголосив, що здебільшого зазначені факти стосуються незаконної агітації – 64 випадки, фотографування бюлетенів – 22, погроз фізичною розправою та підкупу виборців – по 2 факти. Також зафіксовано один факт спроби винесення бюлетеню з виборчої дільниці.

 

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, в Україні проходить другий тур президентських виборів 2019, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку. 

 

 У другому турі вже проголосували кандидат у президенти України Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко.

 

Своєю чергою, спостерігачі Комітету виборців України повідомляють, що на виборчих дільницях часто можна побачити, за кого проголосував той чи інший виборець через невеликий розмір бюлетеня.

 

Станом на 12:00 до правоохоронних органів надійшла 281 заява та повідомлення, пов'язаних з виборчим процесом. 

 

Водночас у Центральній виборчій комісії повідомили про відсутність серйозних порушень, які б могли вплинути на результати виборів. 

 

Зазначається, що національний екзит-пол під час другого туру президентських виборів проведуть три соціологічні центри: фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Результати станом на 18.00 неділі будуть опубліковані о 20.00, остаточні дані - о 22.00.

 

Як повідомлялося, 19 квітня на НСК «Олімпійський» відбулися дебати кандидатів на пост президента України Порошенка та Зеленського.

 

Перший тур виборів президента України відбувся 31 березня. У ньому, за офіційними результатами Центральної виборчої комісії, Зеленський отримав 30,24% або понад 5,7 млн голосів виборців, Петро Порошенко - 15,95% або трохи понад 3 млн голосів.

схожі новини