Новини 14:49

Захист полонених моряків подав апеляцію щодо продовження їм арешту - Полозов

За словами адвоката, засідання апеляційної інстанції відбудеться у другій половині травня.

Захист українських військовополонених моряків, яких утримують у московському СІЗО "Лефортово", подав апеляцію на рішення суду щодо продовження їм терміну тримання під вартою до 24 липня. Про це 22 квітня повідомив адвокат Микола Полозов. 

 

"Перш за все, ми вважаємо, що постанови Лефортовського районного суду є незаконними, і що російські суди не взяли до уваги представлені адвокатами документи, що підтверджують статус військових моряків як військовополонених. Це, перш за все, резолюція ПАРЄ, це доповідь управління Верховного комісара ООН з прав людини, відповідно до яких моряки є військовополоненими до тих пір, поки компетентний суд не прийме іншого рішення. Відповідно, утримання під вартою суперечить Третій Женевській конвенції і є порушенням з боку російської влади, і ці обставини ми вказали. Також ми вказали, що військовополонені моряки мають імунітет відповідно до Конвенції ООН з морського права", - розповів адвокат.

 

Полозов наголосив, що російські суди будуть продовжувати виносити ті рішення, які влаштовують російську владу.

 

"І наша стратегія захисту і звільнення військовополонених ґрунтується на те, що ми використовуємо і юридичні інструменти, і дипломатичні, і політичні - для того щоб все-таки домогтися прийняття політичного рішення президентом Росії про їх звільнення. Разом з тим, нам необхідно проходити і певні юридичні процедури для подальшого звернення до Європейського суду з прав людини. Для цього треба пройти, як мінімум, дві інстанції в національній юрисдикції. І таким чином подання апеляційних скарг є необхідним складовим елементом цієї процедури", - додав він.

 

Також адвокат розповів, що апеляція відбудеться в травні.

 

"Що стосується призначення дати засідання апеляційної інстанції, то я думаю, що, швидше за все, апеляція відбудеться в травні, у другій половині травня. І також буде проходити в Московському міському суді, куди будуть доставляти тих військовополонених моряків для проведення та участі їх в слуханнях", - розповів Микола Полозов.

 

Як повідомлялося, усім 24 військовополоненим українським морякам у середу, 17 квітня, продовжили тримання під вартою ще на три місяці - до 24 липня. 

 

Нагадаємо,частині моряків уперше за п'ять місяців дозволили телефонний дзвінок додому. 

 

Раніше у Російській Федерації 20 військовополоненим українським морякам провели комплексну комісійну амбулаторну психолого-психіатричну судову експертизу, яку російські слідчі призначили усім 24 морякам.

 

Своєю чергою, у Міністерстві закордонних справ України назвали  психолого-психіатричну судову експертизу, порушеннями міжнародного права.

 

Водночас міністри закордонних справ країн-членів Великої сімки (G7) закликали Росіію звільнити українських моряків, які були взяті у полон під час атаки на кораблі ВМС України в районі Керченської протоки.

 

Лефортовський районний суд Москви у середу, 16 січня, продовжив термін тримання під вартою усім 24-ом українським полоненим морякам до 24 та 26 квітня. Команда захисту полонених моряків подала апеляції на відповідне рішення суду. Наразі Московський міський суд визнав законним продовження строку арешту 20 з 24 українських моряків, яких РФ незаконно затримала в Керченській протоці.

 

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

 

27-28 листопада в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

схожі новини