Новини 16:37

"Суд" в окупованому Криму незаконно продовжив термін ув'язнення Володимиру Балуху

Як зазначається, "суддя" постановила не зараховувати час, проведений політв'язнем в СІЗО, як день за півтора.

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд" Криму продовжив час перебування в колонії політв'язня Володимира Балуха. Таке рішення "суддя" Любов Дяченко прийняла 24 квітня, повідомляє Кримська правозахисна група.

 

Зазначається, що місцева "прокуратура" просила скасувати попередню постанову "суду", якою Балуху врахували час його домашнього арешту як частину визначеного терміну в колонії.

 

Російські правоохоронці просили перерахувати термін ув'язнення і для цього передати справу на новий апеляційний розгляд. За словами адвоката, "суддя" оголосила "зовсім несподіване і рішення, яке суперечить російському законодавству".

 

"Вона прийняла рішення про погіршення становища активіста, а саме, постановила не зараховувати час, проведений в СІЗО, як день за півтора... Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, а значить, тим самим подовжуючи час перебування в колонії. Більше того, суддя прийняла це рішення, навіть не відправляючи справу на апеляцію, як того просив прокурор", - зазначають активісти.

 

Сам Балух брав участь у засіданні "суду" по відеозв'язку. За словами захисника, він виглядав дуже виснаженим і був вкрай обурений рішенням.

 

Керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник висловила сподівання, що суддя зрозуміє допущену грубу помилку, і в рішенні буде все-таки буде враховано час, проведений в СІЗО як день за півтора. В іншому випадку захист оскаржуватиме дане рішення.

 

Як повідомлялося, українського політв'язня Володимира Балуха, якого нещодавно етапували з окупованого Криму до Росії, перевели до колонії №4 у місті Торжок Тверської області.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

схожі новини