Новини 13:20

В Естонії стартували масштабні навчання за участі військових з України

У ході навчань з 29 квітня до 17 травня військовослужбовці відпрацьовуватимуть синхронізацію планів бойових дій, співпрацю в управлінні та підвищення готовності до виконання тактичних завдань.

У понеділок, 29 квітня, на території Естонії стартують найбільші тритижневі навчання Сил оборони "Весняний шторм", в яких візьмуть участь понад 9000 військовослужбовців з 13 країн, в тому числі і України. Про це повідомляється на порталі ERR.

 

У ході навчань з 29 квітня до 17 травня військовослужбовці на різних рівнях відпрацьовуватимуть прийоми синхронізації планів бойових дій, співпрацю в управлінні, підвищення готовності до виконання тактичних завдань.

 

Навчання спрямовані на підвищення рівня підготовки особового складу Першої піхотної бригади, найбільш інтенсивна частина маневрів пройде з 2 по 10 травня.

 

Як зазначається, у навчаннях візьмуть участь підрозділи підрозділу сухопутних, військово-повітряних і Військово-Морських сил, особовий склад першої і другої піхотних бригад, тилові структури, особовий склад ополчення Кайтселійт.


Крім того, у маневрах також будуть задіяні військовослужбовці дислокованих в Естонії тактичних груп НАТО, військовослужбовці з країн-союзників і партнерів по коаліції. Також у навчаннях візьмуть участь сотні одиниць техніки-бронетранспортери, бойові машини піхоти і танки.

 

Своєю чергою, у повітряному просторі Естонії будуть переміщатися літаки і вертольоти ВПС Естонії і союзників. У їх числі винищувачі Eurofighter ВПС Німеччини і Британії, польські штурмовики Су-22, вертольоти ВПС Британії і США Wildcat, Apache і Pavehawk. Також у тернуваннях будуть задіяні участь бойові кораблі ВМС Естонії і союзників.

 

За попередніми планами, в нинішніх навчаннях "Весняний шторм" візьмуть участь військовослужбовці Бельгії, Британії, Німеччини, Грузії, Канади, Латвії, Литви, Польщі, США, України, Фінляндії, Франції та Естонії.

 

Як повідомлялося, в Естонії пройшли найбільші у світі навчання з кібербезпеки Locked Shields.

схожі новини