Новини 13:27

У МВС повідомили про перебіг "справи 2 травня" в Одесі

Як зазначається, до суду було направлено три обвинувальні акти, ще одній особі винесено вирок.

У справі щодо подій в Одесі 2 травня 2014 року до суду було скеровано три обвинувальні акти, а ще одній особі винесено вирок. Про це у четвер, 2 травня, повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, передає прес-служба МВС.

 

"У кримінальному провадженні щодо трагічних подій в Одесі 2 травня 2014 року щодо однієї особи, яка визнала вину у вчиненому злочині (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності) винесено обвинувальний вирок. До суду направлено обвинувальні акти щодо 3 осіб", - сказав Яровий.

 

Він зазначив, що з 2017 року у вказаному кримінальному провадженні допитано у якості свідків 1109 осіб, проведено додаткові допити 13 потерпілих.

 

"Опрацьовано понад 1500 відео файлів, наданих ТРК та свідками, загальним об’ємом понад 2 Тб. За результатом, складено 222 протоколи огляду фото та відеоматеріалів", - додав Яровий.

 

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває. Продовжуються огляди і систематизація відео файлів, встановлення свідків і очевидців та їх допити.

 

Як повідомлялося, у четвер, 2 травня, на Куликовому полі в Одесі проходять акції на честь трагічних подій 2014 року.

 

Своєю чергою, у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні надали низку рекомендацій українській владі, а також Російській Федерації в рамках розслідування вбивств і насильницьких смертей 2 травня 2014 року в Одесі. 

 

Нагадаємо, в Одесі 2 травня 2014 року відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 осіб. Слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані. 18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська область) визнав невинними 19-х обвинувачених у масових заворушеннях.

схожі новини