Новини 19:26

Спостерігачі ОБСЄ зафіксували в окупованому Луганську "Гради" і зенітні ракетні комплекси

Як зазначається, Місія продовжує моніторинг відведення озброєння, передбаченого Мінським меморандумом.

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заявляють, що зафіксували в окупованому Луганську реактивні системи залпового вогню "Град" і зенітні ракетні комплекси 9К35. Про це повідомляється у звіті місії від 2 травня, оприлюдненому на сайті ОБСЄ.

 

Як зазначається, Місія продовжує моніторинг відведення озброєння, передбаченого Мінським меморандумом, а також Комплексом заходів із виконання Мінських угод і доповненням до нього щодо відведення танків з озброєнням калібру до 100 мм.

 

Зокрема, 2 травня у непідконтрольних урядові України районах місія зафіксувала сім самохідних гаубиць (2С1 "Гвоздика", 122 мм), 10 буксируваних гаубиць (Д-30 "Жаба", 122 мм - п'ять одиниць, 2А65 "Мста-Б», 152 мм - 5 одиниць), сім танків (один танк Т-72, решта невстановленого типу), шість ракетних систем залпового вогню (БМ-21 "Град", 122 мм) та шість зенітних ракетних комплексів (9К35) у Луганську.

 

Також в окупованому Луганську в той день було помічено шість бойових машин піхоти (БМП-2). Одну переносну станцію наземної розвідки (ПСНР-8 «Кредо-М1») на західній околиці н. п. Первомайськ і одну землерийну машину поблизу н. п. Слов’яносербськ.

 

Як повідомлялося, на Донбасі від початку поточної доби, 3 травня, російські окупаційні війська 16 разів порушили режим припинення вогню, унаслідок чого поранення отримали двоє українських військових.