Новини 10:23

Генпрокуратура відкрила справу за фактом підготовки Росією дітей у "ДНР" до бойових дій

Здобуті докази будуть передані до Міжнародного кримінального суду.

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження через сприяння Російської Федерації в підготовці дітей до бойових дій на території так званих "ДНР". Про це у понеділок, 6 травня, повідомляє прес-служба ГПУ.

 

Підставою для відкриття провадження став журналістський матеріал "Правозахисники показали, як в ОРДО мілітаризують дітей", який вийшов на "Українській правді" 5 травня 2019 року.

 

"Представники незаконного збройного формування терористичної організації "ДНР" за фінансової та організаційної підтримки Російської Федерації через військові табори і псевдопатріотичні клуби готують дітей до бойових дій. Разом з тим дітей виховують у дусі ідеології сепаратизму та "русского мира"", - пише ГПУ.

 

Як зазначається, це суперечить міжнародному праву, зокрема, Женевській конвенції та Римському статуту. Згідно з ними, окупаційна влада не має права змушувати місцеве населення служити в армії, а залучення дітей до 15 років до бойових дій є військовим злочином. Докази, які вдасться зібрати у справі, планують передати до Міжнародного кримінального суду.

 

Нагадаємо, за час агресії Російської Федерації  проти України загинуло понад 2,5 тисячі цивільних, серед них 242 дитини. Від підриву на мінах загинуло 27 дітей. 

 

схожі новини