Новини 12:39

Естонія і Латвія запланували ввести мито на російську електроенергію

Російська електрика потрапляє на естонський ринок через Литву.

Естонія і Латвія восени введуть мито на російську електроенергію, щоб вирішити проблему нечесної конкуренції. Про це повідомляє ERR.

 

Так, зараз російська електрика, вироблена з викопних джерел, але не обкладена квотами на викид вуглекислого газу, потрапляє на естонський ринок через Литву. Вартість такої електрики практично вдвічі нижча, ніж ціна на електрику, вироблену підприємством Eesti Energia зі сланцю. Причина різниці в цінах полягає в податках, які необхідно платити в Естонії.

 

"Що стосується, наприклад, митного захисту, то це в компетенції Європейського союзу та Єврокомісії, держави ЄС окремо встановлювати це не можуть. Але ми домовилися з латишами про введення тарифу за використання інфраструктури, імовірно восени", - зауважив віце-канцлер відділу енергетики Міністерства економіки Естонії Тімо Татар.

 

Своєю чергою, подібний тариф на імпортовану з РФ електрику вже багато років використовує Фінляндія. Введення тарифу заплановано на осінь, оскільки в цей час в Білорусі буде готова атомна електростанція.

 

Водночас Литва ухвалила закон, що припиняє торгівлю електроенергією між Білоруссю і Литвою після закінчення будівництва атомної електростанції.

 

Наголошується, що балтійські країни наразі не можуть обійтися без російської електромережі, тому електрика з Росії тепер буде надходити через Латвію.

 

"По суті цей тариф заснований на витратах, який виникає при імпорті російської електрики. Це не усуне нечесну конкуренцію, але хоча б частково її пом'якшить", - підкреслив керівник державної компанії Elering Тааві Вескімягі.

 

Нагадаємо, 18 квітня очільник естонської партії EKRE Март Хельме, який невдовзі заступає на посаду міністра внутрішніх справ, заявив, що має намір взяти під контроль спецслужби, посилити боротьбу з російською пропагандою та контроль над російськомовними громадянами, які володіють держтаємницею.