Новини 14:01

У Києві проходить акція на підтримку політв'язнів у РФ

Активісти планують відвідати 14 посольств країн.

У п'ятницю, 10 травня,  кілька десятків активістів обходять 14 посольств  країн Євросоюзу аби нагадати про українських політв'язнів у РФ. Про це повідомляє спеціальний кореспондент Тижня Станіслав Козлюк.

 

Акція стартувала близько 13:30 біля Золотих воріт у Києві. Звідти активісти рушили двома маршрутами. 

 

 

Учасники акції зв'язали себе металевим ланцюгом, а на груди прикріпили надписи "Я -фермер, а не злочинець", " Я - художник, а не злочинець", "Я - журналіст, а не злочинець" і т.д.

 

 

Також активісти символічно заклеїли роти скотчем, на якому написані імена українських політичних в'язнів.

 

Крім того, учасники акції заявили, що вимагатимуть від диппредставництв не повертати РФ право голосу у міжнародних інституціях. Відповідні вимоги мітингарі передають працівникам посольств.

 

 

Мітингарі вже відвідали диппредставництва Швеції, Австрії, Німеччини та Швейцарії.

 

Організаторами акції є Українська академія лідерства та Центр громадянських свобод.

 

Як відомо, 10 травня 2014 року працівники російських окупаційних структур затримали у Сімферополі режисера Олега Сенцова. Окрім нього також затримали Геннадія Афанасьєва, Олексія Чірнія та Олександра Кольченка. Їх звинуватили у підготовці "терористичного акту". Російські спеццслужби заявили, що "затримані" планували "вибухи в ніч на 9 травня біля меморіалу "Вічного вогню" та пам'ятника Лєніну", Крім того, українців звинуватили у підпалі офісів громадської організації "Русская община Крыма" та представництва партії "Единая Россия" 14 та 18 квітня 2014-го.

 

Нагадаємо, Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 5 жовтня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що в РФ незаконно засуджений український режисер Олег Сенцов припинив голодування. Згодом адвокат українця Дмітрій Дінзе показав лист політв'язня, у якому Сенцов зазначив, що припинить голодування 6 жовтня, і попросив пробачення у тих, "кого підвів".