Новини 17:28

Є всі підстави вважати, що Міжнародний трибунал прийме рішення на користь України - Зеркаль

Судді відзначили, що українська делегація було добре підготовлена, і рівень презентації був відповідний.

Україна сподівається, що Міжнародний трибунал із морського права прийме рішення на її користь, адже у суддів не виникло жодних додаткових питань до представників української сторони. Про це у п'ятницю, 10 травня, сказала заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль після завершення слухань у Трибуналі в Гамбурзі.

 

"Ми очікуємо, що 25 травня буде прийнято рішення трибуналу щодо звільнення 3 українських військових кораблів, а також 24 членів екіпажу, і вони повернуться в Україну, де ми їх дуже чекаємо", - сказала дипломат.

 

За її словами, є всі підстави вважати, що суд прийме рішення на нашу користь. Найбільш голосно про це заявив Трибунал тим, що в суддів не було жодних додаткових питань щодо наданих Україною аргументів і матеріалів, пояснила Зеркаль. Це, на її думку, достатньо, аби зрозуміти, що українська сторона відповіла на всі питання, які були у суддів протягом цього слухання.


Судді відзначили, що українська делегація було чудово підготовлена, рівень презентації був дуже відповідний, а судді отримали більшість відповідей на свої занепокоєння.

 

Як зазначається, попереднє рішення буде оголошено 25 травня. Далі справа буде розглядатися безпосередньо по суті. Відповідна процедура передбачена Морською конвенцією на підставі Додатку 7 до конвенції, так само, як усі інші справи. Можливість подавати апеляції у даному випадку не передбачена.

 

Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція.

 

Як повідомлялося, у п'ятницю, 10 травня, Міжнародний трибунал ООН з морського права завершив слухання за позовом України про тимчасові заходи щодо РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів. Головуючий засідання повідомив, що рішення очікується орієнтовно 25 травня.

 

Зазначимо, що під час засідання заступник глави МЗС Олена Зеркаль заявила про захват РФ українських моряків у Керченській протоці та просила про звільнення моряків.

 

Своєю чергою, адвокат Джонатан Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито "таємно вторглися" в російські територіальні води. Зокрема, він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

 

Як повідомлялося,  16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права («ITLOS») щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів. 

 

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений.

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ.

схожі новини