Новини 17:45

В Естонії опозиція анонсувала вотум недовіри ультраправому главі МВС

Мова йде про Марта Хельме.

В Естонії голова "Партії реформ" Кая Каллас заявила, що парламентська фракція реформістів починає готувати текст заяви про винесення вотуму недовіри міністрові внутрішніх справ Марту Хельме, який є лідером націоналістичної "Консервативної народної партії" (EKRE). Про це повідомляє портал ERR.

 

"Протягом цих двох тижнів, коли новий уряд перебуває при владі, міністр внутрішніх справ Март Хельме завдав величезної шкоди репутації естонської держави. Такій людині не можна довіряти ні як міністру внутрішніх справ, ні як заступнику прем'єр-міністра", - зауважила Каллас.

 

За її словами, реформісти шукатимуть підтримки своєї ініціативи серед усіх членів парламенту.

 

Зокрема, для того, щоб ініціювати висловлення недовіри уряду, прем'єр-міністру або міністру, необхідно заручитися підписами принаймні однієї п'ятої членів Рійгікогу. У "Партії реформ" в парламенті 34 мандата.

 

Однак вотум недовіри пройде лише у тому випадку, якщо його підтримає як мінімум 51 депутат зі 101. У опозиційних "Партії реформ" і "Соціал-демократичної партії" разом 44 мандати.

 

Раніше лідер ультраправої французької партії "Національний фронт" Марін Ле Пен прибула в Естонію для переговорів з керівниками EKRE (націоналістична "Консервативна народна партія"з якими хоче утворити фракцію в Європарламенті.

 

Нагадаємо, новий міністрів фінансів Естонії Мартін Хельме заявив, що хоче зберегти в Естонії "чистоту раси" і використовує жести, які використовують прихильники теорії домінування білої раси. Так, 43-річний Мартін Хельме під час прийняття присяги в квітні 2019 року використовував жест, який використовував терорист, що вбив в Новій Зеландії 50 осіб.  Як і його батько, лідер націоналістичної "Консервативної народної партії" (EKRE) Март Хельме, він хоче, щоб Естонія була вільною від усіх інших національностей.

схожі новини