Новини 11:28

США позбавили Туреччину торговельних пільг

Водночас Вашингтон знизив мита на імпорт турецької сталі до 25%.

Сполучені Штати Америки у п'ятницю, 17 травня, припинили преференційний режим торгівлі з Туреччиною, вивівши її з програми, яка дозволяє країнам, що розвиваються, експортувати товари до США без сплати мита. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Водночас Вашингтон знизив мита на імпорт турецької сталі до 25%.

 

Зокрема, Білий дім зазначив, що доцільно припинити право Туреччини на участь у програмі, і рішення набуде чинності 17 травня.

 

Так, торговий представник США на початку березня заявив, що Туреччина більше не має права брати участь у ній, оскільки вона "досить економічно розвинена". 

 

Своєю чергою, Анкара сподівалася, що Вашингтон не піде на цей крок, заявивши, що він суперечитиме цільовій меті в 75 мільярдів доларів взаємної торгівлі, заявленій американським президентом Дональдом Трампом і турецьким лідером Таїпом Ердоганом.

 

Протягом минулого року Трамп наклав більш високі мита на імпорт турецької сталі і алюмінію, щоб чинити економічний тиск на Туреччину і змусити її звільнити американського пастора Ендрю Брансона, якого затримали за звинуваченням в тероризмі. Його випустили в жовтні минулого року. Крок Трампа призвів до падіння турецької ліри. З того часу зв'язки між двома країнами залишаються напруженими через розбіжності, починаючи від покупки Анкари російської ракетної системи до розбіжних інтересів в Сирії.

 

Водночас у заяві в четвер, 16 травня,  Білий дім повідомив, що знижує 50-відсоткове мито, подвоєне минулого серпня, до 25%. "Підтримання існуючого 25-відсоткового мита для більшості країн є необхідним і доречним на цей момент для врегулювання загрозливого погіршення національної безпеки", - йдеться у повідомленні. повідомленні.

 

Нагадаємо, 5 травня Трамп заявив, що Вашингтон підніме до 25% тарифи на імпортовану з Китаю продукцію.

схожі новини