Новини 10:51

У Британії політиків розкритикували через носіння "путінських" георгіївських стрічок

Політична організація Momentum підтримує опозиційну Лейбористську партію з її лідером Джеремі Корбіном.

У Великій Британії політиків організації на підтримку опозиційної Лейбористської партії з її лідером Джеремі Корбіном Momentum розкритикували через носіння георгіївських стрічок, засуджених як "путінський символ". Про це повідомляє британське видання The Times.

 

Так, минулого тижня членам відділення Momentum в південному Лондоні роздали георгіївські стрічки, що спричинило розкол серед представників кампанії.

 

 

Як зазначає видання, стрічки, які почали використовуватися як імперіалістичний символ царської Росії, були перейняті "пропутінськими сепаратистами на сході України".

 

Ті, хто роздавав стрічки, заявили, що це просто російська версія британського маку до Дня пам’яті, яка носиться 9 травня.

 

Водночас Білл Патерсон, один з керівників Momentum, виступив з промовою, вихваляючи людей за носіння георгіївських стрічок. Своєю чергою, один з членів піднявся і висловив здивування "носінням путінського символу".

 

Нагадаємо, у вересні 2018 року Україна оголосила персоною нон грата британського політика Ендрю Мюррея, який є одним з головних радників лідера опозиційної Лейбористської партії Джеремі Корбіна. Мюррею ще у червні заборонили в'їзд на територію України протягом трьох років у зв'язку з тим, що він становить загрозу для національної безпеки держави.  Київ визначив, що дії політика є "частиною глобальної пропагандистської мережі Путіна, який продає російську брехню, особливо щодо Криму і війни на сході України", йдеться у матеріалі.

 

Радник Корбіна, який 40 років був членом комуністичної партії Британії, в 2014 році створив організацію "Солідарність з антифашистським опором в Україні" (SARU), щоб вести в країнах Заходу пропаганду проти України. Після того, як Росія анексувала Крим, а також ввела війська на Донбас, Мюррей використовував SARU, щоб інформувати про те, що конфлікт в Україні це "війна, проведена київським урядом" проти "народу, який здійснює своє право на самоврядування".

 

21 липня 2014 року Корбін і Мюррей опублікували статтю, в якій порівнювали знищення MH17 зі смертю австрійського ерцгерцога Франца Фердінанда, яка призвела до Першої світової війни. Витік листів з Кремля показує, що Владіслав Сурков, помічник російського президента, доручив російським агентам впливу зробити "порівняння краху малайзійського "Боїнга" з вбивством Франца Фердінанда, щоб закаламутити воду щодо того, чи була Росія відповідальна за збиття пасажирського літака.