Новини 11:03

КСУ перевірить на відповідність Конституції закон про декомунізацію

Засідання мало початись о 10:00.

Конституційний суд України перевірить на відповідність Конституції закон про декомунізацію. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

Перевірити на конституційність закону "Про засудження комуністичного та націонал соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" просять 46 народних депутатів. Засідання мало початись о 10:00.

 

Нагадаємо, що у 2018 році начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко підписав наказ, який регламентує виконання командирами всіх рівнів управління закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону їх символіки".

 

Як відомо, чотири закони, відомі як «закони про декомунізацію» – «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» і «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» Верховна Рада ухвалила 9 квітня.

 

15 квітня президент Порошенко підписав даний документ.

схожі новини