Новини 15:25

У Польщі звинувачений у шпигунстві на корисить РФ політик вийшов на свободу

Мова йде про Матеуша Піскорського.

У Польщі звинувачений у шпигунстві на користь Росії і Китаю лідер проросійської партії "Зміна"  Матеуш Піскорський вийшов на свободу, за нього внесли заставу. Про це повідомляє RMF24.

 

Зокрема, представник поліції зазначив, що у справі Піскорського суд застосував додаткові запобіжні заходи, такі як заборона на виїзд з країни, поліцейський нагляд тричі на тиждень у найближчому місці проживання до поліцейського підрозділу і ніяких контактів зі свідками, яких досі не було заслухано.

 

Наступне засідання у справі Піскорського відбудеться 30 травня. Процес цілком таємний.

 

Так, Піскорського звинувачують у шпигунстві на користь РФ та Китаю. Завданням політика було просування цілей Москви. Водночас він мав провокувати антипольські настрої в українців й навпаки. Згідно з польським законодавством Піскорському загрожує до десяти років позбавлення волі.

 

Наголошується, що його затримали у травні минулого року. З 2013 року до травня 2016 року він брав участь у "діяльності російської цивільної розвідки, спрямованої проти Польщі". Тоді він мав створити політичну партію, фінансовану РФ. Наразі розслідування проти Піскорського завершено. Термін його попереднього ув'язнення закінчується 7 травня 2018 року.

 

Після окупації Криму, Піскорський оголосив, що росіяни "не хочуть конфлікту, але вимагають поваги до своєї держави, яка втілює в життя амбітний проект євразійської інтеграції".Також він був постійним гостем телебачення РФ "Russia Today" та їздив на окуповану територію східної України. Він був спостерігачем на "виборах" у 2014 році в Криму та в "ДНР" і "ЛНР". СБУ визнала Піскорського персоною нон-ґрата в Україні.

 

Прокуратура також визначила, що Піскорський "здійснює масштабну діяльність і використовує своє соціальне, професійне і політичне становище, а також контакти між національними та іноземними політиками і журналістами, впливає на соціальні групи в Польщі та за кордоном (...) Він пропагував політичні цілі Російської Федерації, намагаючись формувати громадську думку, провокуючи антиукраїнське ставлення поляків і антипольське ставлення українців, він прагнув, серед іншого, поглибити розрив між поляками і українцями".

 

Раніше повітовий суд естонського міста Тарту ухвалив рішення про ув’язнення громадянина Естонії Козлова Дмитра на 3,5 року за передачу РФ секретної інформації. 

схожі новини