Новини 09:53

Богдан озвучив позицію щодо перемовин з Росією та "Л/ДНР"

Голова АП наголосив, що Крим - це Україна, а з Росією потрібно домовлятися, незважаючи на те що вона - країна агресор.

Голова Адміністрації президента Андрій Богдан заявив, що під час переговорів про мир між Україною та Росією, українська сторона продовжить визнавати Росію країною-агресором. Про це він сказав у четвер, 23 травня, в ефірі програми "Право на владу" на каналі "1+1".

 

Голова АП також наголосив, що Крим - це Україна, а з Росією потрібно домовлятися, незважаючи на те що вона - країна агресор.

 

"На нашу думку, Крим - це Україна, і це не обговорюється… Я не знаю, як (домовитися з РФ про мир, - ред.), але якщо хочете миру - розмовляти треба. Президент Порошенко вів переговори з Путіним і неодноразово. Ми вважаємо, що Росія - країна-агресор. Ми вважаємо, що захоплені наші території. Але і з агресором треба розмовляти", - зазначив він.

 

Сенсом можливих переговорів із РФ, яка відмовляється бути стороною конфлікту і вимагає переговорів України з ватажками "ЛДНР", у адміністрації президента вважають повернення полонених.

 

"Ну сенс у перемовинах з Росією - хоча б для того, щоб повернути наших людей звідти (з Росії, - ред.). А ще можна знайти дуже багато сенсу, на тій стороні теж живуть наші українці. Вони розмовляють і українською, і російською мовами", - заявив Богдан.

 

Відповідаючи на запитання щодо готовності вести перемовини з ватажками бойовиків, Богдан зазначив, що вони не є самостійними, а також висловив упевненість, що Росія колись погодиться на мир.

 

"Вони не є самостійними суб’єктами. На мою думку, вони не приймають рішення. Я думаю, що Росія погодиться рано чи пізно (на мир, - ред.). Питання - коли і за яких умов. Можливо, це не короткий шлях і, можливо, правильно люди кажуть, це дуже поєднані речі: мир та економіка", - додав Богдан.

 

Водночас він не дав прямої відповіді, чи будуть вестись перемовини напряму з представниками незаконних формувань "ЛНР" та "ДНР".

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський під час зустрічі з громадськими активістами назвав причину винесення питання про укладення мирних домовленостей із Росією на референдум. 

 

Своєю чергою, екс-президент України Петро Порошенко був неприємно здивований позицією Адміністрації новообраного глави держави Володимира Зеленського про допустимість референдуму про примирення з Росією.

 

"Дуже радив би команді нового президента розвіяти ці чутки, які були або невдалим експромтом, або свідомим кроком, який прямо загрожує цілісності та суверенітету нашої держави", — сказав він.

 

Нагадаємо, глава Адміністрації президента Володимира Зеленського Андрій Богдан заявив, що питання про досягнення мирних домовленостей з Російською Федерацією повинно розглядатися не тільки політиками, депутатами і президентом, але і всім народом. За його словами, Зеленський планує ініціювати референдум з питання переговорного процесу між Україною і Росією.

схожі новини