Новини 13:45

ДБР почало розслідування через заяву Данилюка щодо зникнення серверів з АП

Кримінальне провадження зареєстровано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 329 Кримінального кодексу України - втрата документів з державною таємницею, що спричинило тяжкі наслідки.

Слідчі Державного бюро розслідуваньу місті Києві розпочали досудове  розслідування щодо можливої втрати службовими особами адміністрації президента України матеріальних носіїв секретної інформації, які містять державну таємницю. Про це повідомляє прес-служба ДБР.

 

«Так, 28 травня 2019 року в засобах масової інформації оприлюднено відеозвернення Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Данилюка щодо відсутності в ситуативній кімнаті Адміністрації Президента України серверів, які містять секретну інформацію», - нагадали у відомстві.

 

Кримінальне провадження зареєстровано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 329 Кримінального кодексу України (втрата документів, що містять державну таємницю, що спричинило тяжкі наслідки).

 

«Слідчі ДБР проводять першочергові слідчі дії, спрямовані на всебічне, повне та неупереджене дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення», - зауважили у відомстві.

 

Нагадаємо, 28 травня новий секретар РНБО Данилюк заявив, що з ситуаційної кімнати Адміністрації президента зникли сервери з секретною інформацією. Він розмістив відповідний відеозапис на своїй сторінці в Facebook.

 

Своєю чергою колишній секретар РНБО Олександр Турчинов 28 травня заявив, що показане Данилюком відео було зняте в окремих приміщеннях Адміністрації президента на вулиці Банковій, тоді як головний ситуаційний центр РНБО розташований на вулиці Болбочана.

 

Водночас речник Петра Порошенка Святослав Цеголко повідомив, що вся техніка для ситуаційної кімнати в РНБО була орендована власним коштом Порошенка і повернута орендодавцю.

схожі новини