Новини 15:42

В окупованому Криму силовики РФ затримали кримськотатарську активістку

За словами адвоката Еміля Курбедінова, активістку затримали співробітники російського Центру з протидії екстремізму.

У Джанкої, що в анексованому Росією Криму, російські силовики у четвер, 30 травня, затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву. Про це заявив адвокат Еміль Курбедінов.

 

За словами Курбедінова, активістку затримали співробітники російського Центру з протидії екстремізму. Їй інкримінують «демонстрацію забороненої символіки», що передбачає адміністративний арешт.

 

Курбедінов сказав, що російські силовики везуть Зудієву до Сімферополя.

 

Як повідомив чоловік активістки Сейтасан Зудієв, її затримали на ринку. Чоловік каже, що силовики були одягнені у цивільне і заблокували авто, в якому була Лутфіє Зудієва, зажадавши, щоб та проїхала з ними до відділку.


Публічних коментарів російських силових відомств щодо затримання немає.

 

Як відомо, після анексії фактична російська влада практикує у Криму масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, діячів кримськотатарського Національного руху, членів Меджлісу, а також кримських мусульман.

 

Нагадаємо, Верховна Рада України у четвер, 30 травня, схвалила проект постанови №10125 про звернення парламенту до міжнародної спільноти щодо нових санкцій проти РФ через порушення прав корінних народів у Російській Федерації. 

схожі новини