Новини 16:57

До затриманих в окупованому Криму активісток не пускають адвокатів

За словами адвоката Еміля Курбедінова, на КПП його відмовилися пропускати, посилаючись на якісь внутрішні інструкції.

В окупованому Криму до затриманих сьогодні активісток Лутфіє Зедієвої та Муміне Салієвої не допускають адвокатів. Відеоповідомлення з відповідною інформацією у четвер, 30 травня, розмістив адвокат Еміль Курбедінов у Facebook.

 

"Я перебуваю біля будівлі МВС, тут знаходиться Центр з протидії екстремізму, куди привезли і Лутфіє (Зедієву - ред.), і Муміне (Салієву - ред.). Мене не пустили в цю будівлю... Дві жінки перебувають там, і до них не допускають адвокатів", - повідомив захисник.

 

За його словами, на КПП його відмовилися пропускати, посилаючись на якісь внутрішні інструкції. Курбедінов телефонував черговому прокурору, але вона відмовилася прийняти по телефону скаргу на недопуск, направивши до відділу зі звернень громадян. За словами адвоката, відповіді на таке звернення можна чекати 30 днів.

 

Курбедінов назвав те, що відбувається "грубим порушенням права на захист" і висловив упевненість, що такі дії силовиків свідчать про те, що на затриманих активісток чиниться тиск з метою отримати потрібні свідчення.

 

Як повідомлялося, у четвер, 30 травня, надійшла інформація про те, що біля свого будинку у Бахчисараї, що в окупованому Криму, затримана координаторка громадського об'єднання "Кримське дитинство" Муміне Салієва. Водночас в окупованому Джанкої російські силовики затримали кримськотатарську активістку Лутфіє Зудієву.

схожі новини