Новини 2019-05-31 13:12

У Кремлі заявили про відсутність планів щодо нової зустрічі глав "нормандського формату"

За словами Пєскова, щоб ця зустріч на найвищому рівні відбулася, необхідно, щоб дозріли відповідні умови.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков 31 травня заявив, що наразі немає конкретних планів проведення саміту учасників "нормандського формату" щодо врегулювання на Донбасі.

 

"Ми знаємо, що у президента України були контакти з міністрами закордонних справ згаданих країн ("нормандського формату"). Ця тематика обговорювалася, але поки що конкретних якихось спроб немає", - сказав він, коментуючи повідомлення про те, що новий президент України Володимир Зеленський планує зустрітися з Володимиром Путіним у "нормандському форматі".

 

Як зазначив Пєсков, "після того, як в Україні з'явився новий президент, знову активно відновилося обговорення проблематики невиконаних Мінських домовленостей".

 

"І, звісно, є необхідність продовжити обговорення і в "нормандському форматі". Водночас, щоб ця зустріч на найвищому рівні відбулася, необхідно, щоб дозріли відповідні умови, щоб було розуміння готовності української сторони йти на виконання Мінських домовленостей", - сказав прес-секретар президента РФ.

 

Він знову озвучив заїжджений меседж Кремля щодо необхідності прямого контакту Києва із представниками самопроголошених республік Л/ДНР.

 

Пєсков додав, що "все це потребує подальшого з’ясування".

 

Нагадаємо, 24  травня канцлер Німеччини Ангела Меркель провела телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, під час якої було обговорено нормандський формат.

 

Раніше в МЗС України заявили, що команда новообраного президента Зеленського навряд чи встигне швидко підготувати зустріч з лідерами Німеччини, Франції і Росії, тому саміту "нормандської четвірки" в червні найімовірніше не буде.