Новини 14:31

У Раді заявили, що не допустять скасування закону про мову

Голова ВРУ Андрій Парубій назвав ситуацію у країні кризою через дії президента Володимира Зеленського.

Голова Верховної ради Андрій Парубій заявив, що скасування законопроекту "Про функціонування української мови як державної" не відбудеться. Крім того, спікер Ради назвав ситуацію у країні кризою через дії президента Володимира Зеленського. Про це у п'ятницю, 31 травня, повідомляє РБК - Україна.

 

"Країна у важких часах, у країні відбувається криза, пов’язана з діями президента, і вчорашнє оприлюднення стенограми це підтвердило. Більш того, ми вчора почули як знову представники президента, члени його команди говорять про те, що треба відмінити закон про мову, відмінити квоти, відмінити декомунізацію. І, на жаль, це сьогодні стає для них звичною політикою. Я хочу сказати від імені Верховної ради і уряду. Український народ цього вам не дозволить, земля під вами буде горіти. Ми не дозволимо відмінити закон про мову, ні відмінити квоти та декомунізацію. Український народ десятиліттями йшов до цього", - заявив глава парламенту.

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

 

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій 14 травня під час пленарного засідання  підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

Як повідомлялося, комітет парламенту з питань регламенту та організації роботи Верховної ради України розглянув на засіданні чотири постанови про скасування "мовного закону" - законопроекту "Про функціонування української мови як державної" та прийняв щодо них рішення.

 

Так, комітет проголосував направити проекти постанов Верховній раді для того, щоб нардепи визначилися з приводу їх прийняття/неприйняття шляхом голосування у сесійній залі.

 

Нагадаємо, Верховна Рада ухваалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.