Новини 14:54

Позиція Зеленського щодо мовного закону не збігається із заявами Шефіра - АП

У прес-службі АП наголосили, що від моменту вступу Зеленського на посаду Борис Шефір не спілкувався з главою держави.

В Адміністрації президента Володимира Зеленського заявили, що не поділяють думок співвласника студії "Квартал 95" Бориса Шефіра, висловлених ним напередодні в інтерв'ю "Детектор медіа", зокрема, щодо відміни мовного закону. Про це у п'ятницю, 31 травня, йдеться у відповіді прес-служби АП на запит BBC News Україна.

 

"Він висловив виключно власну думку. Ця думка не збігається з позицією президента України Володимира Зеленського та Адміністрації президента", - заявили у прес-службі.

 

Також там нагадали, що Борис Шефір не є посадовцем Адміністрації президента чи членом партії "Слуга народу", - так само як не є ані штатним, ані позаштатним радником президента.

 

"З часу вступу Володимира Зеленського на посаду Борис Шефір не спілкувався з главою держави", - уточнили в прес-службі.


Зазначимо, Борис Шефір є співзасновником студії "Квартал 95" і давнім партнером Володимира Зеленського. Його брат - Сергій Шефір - нещодавно був призначений першим помічником Президента України.

 

У четвер, 30 травня, видання "Детектор медіа" оприлюднило інтерв'ю, у якому Борис Шефір заявив, зокрема, про необхідність скасування законів про мову та мовні квоти і назвав президента Росії Владіміра Путіна розумною людиною, з якою можна домовитись. 

 

Як повідомлялося, голова Верховної ради Андрій Парубій заявив, що скасування законопроекту "Про функціонування української мови як державної" не відбудеться. Крім того, спікер Ради назвав ситуацію у країні кризою через дії президента Володимира Зеленського. 

 

Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня ухваалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

 

15 травня президент Петро Порошенко підписав закон про мову.

схожі новини