Новини 11:36

Рада схвалила за основу закон про воєнних злочинців

За документ після низки невдалих спроб проголосували 228 нардепів.

Верховна Рада України у четвер, 6 червня, схвалила за основу в першому читанні законопроект №9438 про воєнних злочинців по забезпеченню гармонізації кримінального законодавства до положень міжнародного права. За документ після низки невдалих спроб проголосували 228 нардепів. Про це повідомляє РБК-України.

 

Документом криміналізуються так звані основні злочину за міжнародним правом (геноцид, агресія, злочини проти людяності і військові злочини); забезпечується виконання міжнародних зобов'язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; вдосконалюється правовий режим кримінальної відповідальності за катування у максимальній відповідності до вимог сучасного міжнародного права.

 

 

Планується визначити, що "громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які вчинили агресію (стаття 437), злочини проти людяності (стаття 4371), військові злочини (статті 438-4386) або геноцид (стаття 442), підлягають кримінальній відповідальності на підставі цього кодексу незалежно від місця вчинення злочину ".

 

Крім того, визначаються норми, що стосуються особливостей кримінальної відповідальності за катування, агресію, геноцид, злочини проти людяності і військові злочини.

 

Законом також пропонується удосконалити положення про відповідальність за катування, передбачити особливості кримінальної відповідальності за злочини проти основ міжнародного права тощо.

 

Зауважимо, 4 червня під Верховною Радою кілька десятків активістів провели акцію-інсталяцію на підтримку законопроекту про воєнних злочинців (№9438).