Новини 12:38

Парламент спростив надання громадянства іноземним захисникам України

Відповідне рішення підтримали 230 нардепів.

Верховна Рада України у четвер, 6 червня, прийняла в другому читанні законопроект №3433 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності і недоторканності України)". За документ проголосували 230 нардепів.

 

Законом визначається термін "участь у захисті територіальної цілісності і недоторканності України" по відношенню до іноземців і осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам, які брали участь в антитерористичній операції (АТО).

 

Також передбачається визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України, такими, що перебувають на законних підставах на території України, і надати можливість таким особам отримати посвідку на проживання в Україні на час участі в захисті територіальної цілісності і недоторканності України.

 

Крім того, проектом передбачається встановлення обмежень щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства в державу-агресор або країни, які не визнають територіальну цілісність України або підтримують агресію проти України.

 

Так, цим проектом передбачено внести зміни і до закону "Про громадянство України", щоб закріпити норму про спрощений порядок прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу в захисті територіальної цілісності і недоторканності України.

 

Як повідомлялося, 19 грудня 2018 року Комітет Верхової Ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)".

 

2 жовтня під будівлею Верховної Ради зібралися близько 200 активістів, які вимагали прийняти законопроект про громадянство для ветеранів-іноземців, які воювали на Донбасі проти РФ. 

 

Своєю чергою, 2 жовтня Верховна Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України)". Відповідне рішення підтримали 252 народних депутати.

схожі новини