Новини 19:48

Сайдік заявив, що ідея скасування економічної блокади ОРДіЛО належить не Кучмі

Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ повідомив, що відповідне питання порушили представники ОРДіЛО.

Питання про зняття економічної блокади з окремих районів Донецької та Луганської областей на засіданні Тристоронньої контактної групи 5 червня в Мінську було порушене представниками ОРДіЛО і підтримано у загальній формі РФ. Про це у четвер, 6 червня, заявив спецпредставник ОБСЄ в ТКГ по врегулюванню ситуації на сході України Мартін Сайдік.

 

За його словами, вчора на засіданні в Мінську "під час дискусії в ТКГ питання про зняття виключно самої блокади було піднято представниками ОРДО і ОРЛО, і підтримано у загальній формі російською стороною".

 

Сайдік зазначив, що представник України в ТКГ Леонід Кучма у своїх висловлюваннях говорив про весь комплекс взаємних кроків, пов'язаних з даним питанням.

 

"Він особливо наголосив, що ця робота повинна бути взаємна і він, зокрема, говорив про скасування так званого зовнішнього управління підприємствами, а також про низку інших заходів. Всі вони, зрозуміло, повинні реалізовуватися у правовому полі України", - заявив Сайдік.

 

Також спецпредставник ОБСЄ в ТКГ пояснив, що причиною події непорозуміння є те, що коли представники ОБСЄ в ТКГ вживають термін "блокада", то він в їх розумінні сприймається як "цей широкий комплекс вищезазначених заходів, вжитих всіма сторонами конфлікту".

 

Крім того, Сайдік вказав, що всі обмежувальні заходи, вжиті з березня 2017 року, внесли свій негативний внесок у збільшення розриву між сторонами конфлікту і, зокрема, громадянами, які проживають по обидві сторони лінії зіткнення.

 

Нагадаємо, 5 червня представники Тристоронньої контактної групи на засіданні в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Сході України. За словами спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО.

 

Читайте такожПідсумки засідання ТКГ у Мінську: повернення Кучми, зняття блокади з ОРДЛО і "режим тиші"

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко відреагував на пропозицію Кучми зняти економічну блокаду з окупованих територій Донецької і Луганської області. Генпрокурор заявив, що відповідна ідея означає "легалізацію виплати податків терористичним утворенням".

 

Крім того, колишній президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликав політичні сили країни висловити своє ставлення до останніх заяв голови української делегації в Мінську Леоніда Кучми про припинення економічної блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей та припинення вогню.

схожі новини