Новини 10:55

Сьогодні завершуються слухання у суді ООН за позовом проти РФ, виступатиме Україна

За підсумками цього тижня суд буде вирішувати, чи є в нього юрисдикція по всіх заявлених Україною порушеннях. Очікується, що рішення по юрисдикції буде прийняте до кінця року.

Представники України у Міжнародному суді ООН представлять контраргументи на вчорашню позицію Росії, яка намагається довести відсутність юрисдикції Міжнародного суду щодо ініційованого Україною позову. Україна виступатиме у п'ятницю, 7 червня, о 10 ранку за місцевим часом. Про це повідомляє Укрінформ.

 

Як зазначається, це вже другий раунд слухань у Міжнародному суді ООН. Сторони вже висловили свої позиції 3 та 4 червня.

 

Очолює українську делегацію заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль. Україні допомагають юристи Марні Чик, Джонатан Гімблет та Девід Зайонтс, а також відомі професори, серед яких Жан-Марк Тювенін, Гарольд Коу.

 

За підсумками цього тижня суд буде вирішувати, чи є в нього юрисдикція по всіх заявлених Україною порушеннях. Очікується, що рішення по юрисдикції буде прийняте до кінця року.

 

Якщо аргументи України переконають Міжнародний суд ООН, суд зможе перейти до розгляду справи по суті.

 

Нагадаємо, у Гаазі у понеділок, 3 червня, почалися слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикція) у справі про застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

 

Як повідомлялося, Міжнародний суд ООН у вівторок, 4 червня, оприлюднив український меморандум, який документально підтверджує порушення Російською Федерацією Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

схожі новини