Новини 18:43

ЄС “добре сприйняв” рішення парламенту Молдови щодо коаліції та нового уряду

Крім того, ЄС рішуче повторив свій заклик до спокою та стриманості.

Європейський Союз позитивно прокоментував прийняте вчора парламентом Молдови рішення щодо формування урядової коаліції та ще раз закликав всі залучені сторони до спокою й стриманості, а також до пошуку виходу з нинішньої політичної кризи демократичними засобами. Про це йдеться у спільній заяві Високого представника ЄС Федеріки Могеріні та Єврокомісара Йоганнеса Гана, текст якої оприлюднений на сайті Служби зовнішніх дій ЄС.

 

"Європейський Союз добре сприйняв рішення, яке було прийнято вчора Парламентом Республіки Молдова, включаючи формування урядової коаліції", - йдеться в заяві.

 

У ній також зазначається, що ЄС залишається готовим працювати з демократично призначеним легітимним урядом на основі взаємних зобов’язань щодо реформ та ключових принципів, викладених в Угоді про асоціацію. "Повага до верховенства права та демократії має залишатися основою наших стосунків. Це також є тим на що найбільше очікують та заслуговують громадяни Республіки Молдова", - підкреслено в заяві.

 

Як зазначається, у світлі розвитку подій, що послідували за прийнятим учора рішенням парламенту Молдови, ЄС рішуче повторює свій заклик до спокою та стриманості.

 

"Діалог між демократично обраними представниками має залишатися ключем до пошуку рішення для поточної політичної кризи", - підкреслено в заяві.

 

Зауважимо, Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови Павела Філіпа тимчасово виконуючим обов'язки президента через відмову чинного глави держави підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

 

Президент Ігор Додон назвав рішення КС "останньою спробою Демократичної партії узурпувати владу в Республіці Молдова".

 

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов'язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу. Президент Додон, однак, відмовився підписати указ.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.