Новини 2019-06-10 11:25

У НАТО відреагували на формування урядової коаліції в Молдові

Зазначається, що демократично обрані лідери Молдова повинні працювати разом, щоб подолати цю кризу.

Північноатлантичний альянс висловив стурбованість політичною кризою в Молдові і закликав політичні сторони до стриманості й врегулювання ситуації шляхом діалогу. Про це йдеться в заяві офіційного представника НАТО Оани Лунгеску.

 

"НАТО зі стурбованістю стежить за політичною кризою в давньому партнерові Республіці Молдова. Ми закликаємо всі політичні сили Молдови проявляти спокій, стриманість і врегулювати розбіжності шляхом діалогу", - йдеться у заяві.

 

"Демократично обрані лідери Республіки Молдова повинні працювати разом, щоб подолати цю кризу. Ми підтверджуємо постійну підтримку НАТО Республіці Молдова в реформуванні її інститутів оборони і безпеки. НАТО і Республіка Молдова є тісними партнерами понад 25 років. Ми як і раніше прихильні до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова", - наголосила Лунгеску.

 

Зауважимо, Конституційний суд Молдови призначив заступника голови Демократичної партії Молдови Павела Філіпа тимчасово виконуючим обов'язки президента через відмову чинного глави держави підписати указ про розпуск парламенту і про призначення дати дострокових парламентських виборів.

 

Президент Ігор Додон назвав рішення КС "останньою спробою Демократичної партії узурпувати владу в Республіці Молдова".

 

Двома днями раніше Конституційний суд виніс вердикт про те, що повноваження нинішнього парламенту закінчилися опівночі, 7 червня, зобов'язавши президента підписати указ про розпуск законодавчого органу. Президент Додон, однак, відмовився підписати указ.

 

Як повідомлялося, тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови, заступник голови Демократичної партії Павел Філіп підписав указ про призначення дострокових парламентських виборів на 6 вересня цього року.

схожі новини