Новини 12:20

Хомчак запевнив, що команди не стріляти у відповідь не було

Начальник Генштабу додав, що розповсюдження подібної інформації - один із елементів інформаційно-психологічної війни.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак запевнив, що українським військовим на Донбасі ніхто не давав команди не стріляти у відповідь. Про це він сказав у четвер, 13 червня, в інтерв'ю BBC News Україна.

 

"Там іде війна, і всі командири там перебувають на своїх місцях. Командир відділення командує відділенням, командир взводу - взводом, командир роти - ротою. У них жодних команд не відповідати немає", - сказав Хомчак.

 

За його словами, "ні одна людина, яка хоч щось розуміє у війні, такої команди не дасть. І таких команд не було, таких команд я не отримував від нашого військово-політичного керівництва, і я таких команд не давав. І знаю точно, що командири там в ООС таких команд не давали і не дадуть".

 

Начальник Генштабу додав, що розповсюдження подібної інформації - це один із елементів інформаційно-психологічної війни.

 

Зауважимо, раніше голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про "режим тиші" в зоні збройного конфлікту норму "не стріляти у відповідь". 

 

Читайте такожПідсумки засідання ТКГ у Мінську: повернення Кучми, зняття блокади з ОРДЛО і "режим тиші"

 

Своєю чергою, колишній президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликав політичні сили країни висловити своє ставлення до останніх заяв голови української делегації в Мінську Леоніда Кучми про припинення економічної блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей та припинення вогню. 

 

Водночас директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає нонсенсом ідею заборонити вогонь у відповідь на Донбасі. 

 

 

схожі новини