Новини 16:14

Слободян повідомив, скільки українців відвідали окупований Крим

Спікер ДПСУ заявив, що різкого збільшення кількості українців, які їдуть відпочивати в Крим, не спостерігається.

Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що у 2019 році кількість українців, які відвідують окупований Крим, майже не змінилася у порівнянні з минулим роком. Про це повідомляє "Укрінформ".

 

«Збільшення кількості українців, які їдуть відпочивати, ми не спостерігаємо. Так, за травень 2019 року адмінкордон з Кримом перетнули близько 197 тисяч осіб, а за травень минулого року близько 190 тисяч. Тобто, збільшення несуттєве, і говорити про якесь різке зростання кількості тих, хто їде відпочивати, було б недоречно», – зазначив він.

 

За його словами, у червні адміністративний кордон із окупованим Кримом перетнуло на 30 тисяч осіб менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 

«Ситуація з відпочинком багато в чому перебільшена російськими ЗМІ. Тому що різкого збільшення кількості українців, які їдуть саме відпочивати, ми не спостерігаємо», – наголосив Слободян.

 

Водночас він додав, що  прикордонники не відстежують мету, з якою громадяни з материкової України їдуть в анексований Крим, ця графа відсутня в базах даних прикордонників, тому що «це певною мірою – обмеження прав і свобод».

 

 Нагадаємо, що Росія відмовилася пускати місію ООН до окупованого Криму.