Новини 13:00

У Естонії заявили про намір накласти податок на імпортовану в країни Балтії електрику РФ

Водночас впровадження податку вимагатиме не тільки угоди з Латвією і Литвою, а й дозволу Брюсселя.

Естонська державна компанія Eesti Energia запропонувала накласти податок на імпортовану в Естонію та інші країни Балтії російську електрику. Про це повідомляє ERR.

 

Зокрема, у підприємстві зазначили, що російська електроенергія впливає на балтійський ринок більше, ніж на країни Північної Європи, оскільки існують обмеження на пропускну здатність між Швецією і Фінляндією, а також Швецією і Литвою.

 

Водночас впровадження податку вимагатиме не тільки угоди з Латвією і Литвою, а й дозволу Брюсселя. 

 

Разом з тим, в уряді ініціативу Eesti Energia наразі коментують обережно. "Це рішення необхідно погоджувати з ЄС, і, звичайно, швидкого рішення не існує. Тут, безумовно, йде дискусія про те, наскільки ця енергія з Росії вплине на ціну в Естонії і наскільки можливо буде регулювати ринок за допомогою цих процедур", - зауважив міністр економіки і інфраструктури Тааві Аас.

 

Раніше Аас заявив, що через різке подорожчання квот на викиди вуглекислого газу і дешевого імпортного електрики роботу на нарвських електростанціях можуть втратити 800-1000 енергетиків, а з урахуванням членів їхніх сімей доходу можуть втратити більше 6000 осіб в Іда-Вірумаа.

 

Так, з початку року було скорочено близько 500 осіб, а влітку у вимушену відпустку відправлять ще 1300 працівників Eesti Energia. Рішення про подальші скорочення були відкладені на осінь.

 

Крім того, уряд Естонії в четвер, 13 червня, погодився з пропозицією Міністерства економіки та комунікацій частково замінити сланець на біомасу як паливо на нарвских електростанціях для підвищення конкурентоспроможності продукованої на електростанціях електроенергії.

 

Додається, що серед наступних кроків з підтримки енергетики міністр назвав запровадження тарифу за використання інфраструктури для електроенергії з третіх країн, зокрема з Росії, спільно з іншими країнами Балтії. Це рішення балтійські країни можуть ухвалювати без участі Брюсселя.

 

Раніше стало відомо, що  восени 2019 року Естонія і Латвія введуть мито на російську електроенергію, щоб вирішити проблему нечесної конкуренції.  Так, зараз російська електрика, вироблена з викопних джерел, але не обкладена квотами на викид вуглекислого газу, потрапляє на естонський ринок через Литву. Вартість такої електрики практично вдвічі нижча, ніж ціна на електрику, вироблену підприємством Eesti Energia зі сланцю. Причина різниці в цінах полягає в податках, які необхідно платити в Естонії.

схожі новини