Новини 17:14

Парубій заявив, що надав КСУ заяви нардепів про вихід із коаліції

Спікер також наголосив, що коаліція на початку свого створення налічувала 302 нардепів, серед яких було дві фракції та кілька нардепів.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що надав Конституційному суду заяви народних депутатів про вихід із коаліції.

 

"Я передав, як голова Верховної Ради України, до суду (Конституційний суд - ІФ) кілька важливих документів. Один із них - це документ чисельності двох фракцій. Я передав інші документи ... Всі заяви, які надходили до апарату Верховної Ради України про вихід із коаліції", - повідомив Парубій, відповідаючи на запитання журналістів на міжнародному форумі Via Carpatia у п'ятницю.

 

Спікер також наголосив, що коаліція на початку свого створення налічувала 302 народних депутатів, серед яких було дві фракції та кілька нардепів.

 

"Я передав усі заяви всіх народних депутатів, які написали заяви про вихід. Якщо кількість тих заяв відняти від цифри 302, теж виходить більше, ніж 226. Що підтверджує, що на момент виходу з коаліції "Народного фронту" коаліція існувала, і, окрім двох фракцій, до неї входив цілий ряд позафракційних народних депутатів", - зазначив він.

 

За словами Парубія, у нього немає повноважень рахувати членів коаліції, як і немає у президента України такої функції, але "Конституційний суд має на сьогодні достатньо документально засвідчених даних, щоб чітко зробити висновок про те, що і в 2016 році, і у травні, до виходу "Народного фронту", в коаліції налічувалося понад 226 народних депутатів".

 

Як повідомлялося, КСУ у четвер, 13 червня, продовжив у закритому режимі розглядати справу про розпуск Ради.